U-10 TEAMS

The following are the rosters for the teams in the U-10 division. To search for a player, use your browser's FIND option (CTRL-F) and type in the person's last name.

 

Team Name: Golden Warriors Coach: Eddie Ayala Practice: Mon/Fri  6:30
AYALA DOMINIC
AYALA MARISSA
CABALLERO AARON
CAMPOS GABRIEL
CARVAJAL DANIELA
DEL BARRIO SEBASTIAN
DRUMMOND ANTHONY
FRANCIS AVA
INDELICATO SOLEIL
MATA CRISTIAN
STUBBS KELLY
TOWNS JONATHAN
VELASQUEZ OSCAR
YAHNEY LUCAS
 
Team Name: Unicorns Coach: Marc Eisenberg Practice: Mon/Wed  6:30
AMADO SEBASTIAN
BALLESTEROS ABRAHAM
BENDANA SARA
BRUNO JIM
CHANLATTE JEREMY
EISENBERG PEYTON
GERMAIN JANAIYA
LANDIN JULISA
QUEZADA GEOVANNY
SAVAIN LUCAS
SCHUCHARD THOMAS
SINGH ARMANVIR
TELLEZ JOSUE URIEL
WILSON JOSHUA
Team Name: Elite Force Coach: Juan Gallego Practice: Tues/Thurs  6:30
COWAN JELANIE
DEPASS CRAIG
DIAZ EDDIN
GALLEGO NADYA
GARCIA TRISTAN
MATATOF JAKOB
MATOS HECTOR
MATZA YOAV
MONTANO SEBASTIAN
MORGAN PEYTON
MORGAN TYLER
ORTIZ JAZZLYN
REALE MAYA
SANTOS MATTHEW
SAWADOGO KIAN
VALDERRAMA GISELLE
 
Team Name: Liverpool Coach: Sean Marshall Practice: Tues/Thurs  7:30
BLAKELY AUSTIN
CARPIO NATHAN
DANIEL-KALIO DONOVAN
FLOREZ MARIBEL
JEAN-LOUIS CHEYENNE
LOUIS-JEAN CHRISTOPHER
MARSHALL LESANA
MATZA ETHAN
PRUITT DEANGELO
RE FRANK
REGUEIRO ALEJANDRO
SMITH-PALLISER MICHAEL
SPURGEON KAVIEN
TARQUINIO MALLORY
WILLIS JAVARI
 
Team Name: Barracudas Coach: Oscar Blanco Practice: Mon/Fri  7:30
BARRANTES JUAN
BLANCO NICOLAS
CAMPBELL KADEN
DIAZ JAVIER
HEDRICK-JONES KENNEDY
LADINO ALESSANDRO
MARTINEZ GENESIS
MCCABE NOAH
MIRANDA KENNETH
ORDONEZ SEBASTIAN
ORTEGA VIRGINIA
ORTIZ JASON
PAGE OLIVIA
SAMUEL KAIRA
TINEO YORDANE
 
Team Name: SWAT Coach: Mauricio Parra Practice: Wed/Fri  7:30
DALLENNY STORM
DASHOUSH NOUR
FORSYTH ABIGAIL
FREGIN CAYDEN
GORDON DRADEN
KLIEWER TAYLOR
LUE-YAT BLAKE
MAN GUE ZACKREY
MASON VICTORIA
MCCOMIE AN ALYSSE
MOLINA ALEJANDRO
OROZCO SANTIAGO
PARRA NICHOLAS
POTRONY JOHNATHAN
RAMOS  VALERIE
 
Team Name: Cheetos Coach: Ernesto Rassi Practice: Mon/Wed  7:30
ANKELE CADEN
BRADY JABARI
HOWARD DAVID
HOWARD SAMARA
MCKENZIE AJANI
MCKENZIE OMARI
MEROLA IZABELLA
MOLINA NATALIA
RAFUL SANTIAGO
RASSI RANDALL
SAMPSON MAURICE
TINOCO NOAH
WYNRUIT MATEO
ZORNES GABRIELLA
 
Team Name: Warriors Coach: Jim Regan Practice: Tues/Thurs  7:30
AGOSTINO JOSHUA
BOGGUS ELLIS
BROWN BRIANNA
BROWN MARIAH
EASTON MADISON
HENLEY HAYDEN
LEVY NICHOLAS
MCINTYRE AVERY
MONTEALEGRE ERIC
MORAIS CAMERON
REGAN MAYA
RICHARDS EDMUND
THOMPSON AYDEN
THOMPSON NOAH
URQUIA LUIS
 
Team Name: Tornadoes Coach: Eddie Sanabria Practice: Tues/Thurs  6:30
ALFONSETTI NICHOLAS
ANDERSON DYSHAWN BERNARD
ANEFLOUS AMIR
CHINIGO GRACE
CORANGUEZ MONICA
HOYOS JONATHAN
LAWRENCE LAYLA
LEGER JABARI
MARCELLUS ETHAN
MARIN MATEO
NAIR CHETAN
PAGANI EVELYN
SANABRIA STERLING
SANTANA LOGAN
STONE ETHAN
 
Team Name: Phantom Warriors Coach: Felecia Buckley Practice: Wed/Fri  6:30
ANTON JULIETA
BARCO ASHLEY
CHACON MARVIN
CHANCE JAKE
CHANCE KAYLEE
DALY DALLAS
DIAZ SEBASTIAN
EL-KHOURI ANTHONY
EL-KHOURI SAMUEL
GIAMBRONI LUCAS
RODRIGUEZ ANGELA
SANTOS ELIAS JR
SAPP THAIS
TOMLINSON ZOURI
ZAVALETA FABIAN
 

 

 
 

Sponsors


Please support our sponsors.

 
   
 
 

Shout Outs


 
  Do you have a message that you'd like the league to hear? Post a Shout Out message for only $2. Visit the concession stand to fill out the form or click here for more information.  
 
 

Important Dates


 
     
     
     
     
     
     
 
 
Copyright 2007-13, Tamarac Youth Soccer League