U-14 TEAMS

The following are the rosters for the teams in the U-14 division. To search for a player, use your browser's FIND option (CTRL-F) and type in the person's last name.

 

Team Name: Freestylers Coach: BJ Paul Practice: Tuesday/Thursday  7:30p
CARTY GABRIEL
COLEMAN KEEGAN
EVANS JORDAN
FISCHER NOAH
GRAY JR WILLIAM
JOSEPH EDWIN JR
LUKACS BRAD
MORRISON TYLER
ORTIZ ERICK
PAUL JAHLAN-TAI
QUINTERO NICHOLAS
RIVERA GAVONNI
RODRIGUEZ ISABELLA
RODRIGUEZ VALENTINA
TEJADA FELIPE
THOMPSON AUSTIN
 
Team Name: Elite Squad Coach: Carrie Marrero Practice: Monday/Wednesday  6:30p
BLAKELY SAMANTHA
CABEY LUKE
CASTRO DANIEL
CONROY JAHVON
DOWNING JADE
LEGER JALEEL
MARRERO SEBASTIAN
MILLER RICARDO
MOSS CHARLES CHAZZ
OVERFELT MIA
OVERFELT III WILLIAM
PERRY JALON
SHOWING JADEN
SINGH AUSTIN
TARQUINIO JR DANIEL JAMES
 
Team Name: Germany Coach: Daniel Castano Practice: Tuesday/Thursday 7:30p @ Tamarac Park
ABELMAGID ALMOSTAFA
ARGUELLES MATTIAS
BARRIENTOS SEBASTIAN
CASTANO VANESSA
DAVILA LEONEL
GLEASON JOSE
JAMES DELANO
JAVIER HAELY
LOPES NY'ZAIAH
MARTINEZ FERNANDO
PIMENTEL MATHIAS
QUINTERO KEVIN
SAJOUS ANDREW
TATE COREY
TORREALBA ELIJAH
 
Team Name: Red Tornadoes Coach: Glenn Weintraub Practice: Tuesday/Thursday  6:30p
DERAS STEVEN
EUGENE JARED
KENT MATTHEW
MARROQUIN JENNIFER
MARTIN ZIONNA
MATZA DANIEL
MUNANTE ADRIAN
NAVA XIOMARA
PARDO DWIGHT
PARDO SABA
RODRIGUEZ VAIDEN
SAWADOGO NOAH
STONE CHRISTIAN
YAHNEY NOAH
 
Team Name: Golden Cleats Coach: Damian Bazzano Practice: Wednesday 6:30p @ Tamarac Park / Friday 6:30p @ Sports Complex
ATEHORTUA NICHOLAS
BAZZANO MARTIN
CRUZ ADAMARIE
DUNHAM CARSEN
HIGGINBOTHAM DANE LIM
JARAMILLO DANIELLA
JOSEPH ELIJAH
LLOPART RAPHAEL
MARTINEZ KAYLA
RAMIREZ BRYAN
SCHUCHARD NICHOLAS JR
VARELA ANTHONY
WILLIAMS ELIJAH
WONG NICOLAS
 
Team Name: P.S.G. Coach: Mike Lucas Practice: Wednesday/Friday  6:30p
AL-BUNNI ZAID
BELOUALHI NOUR
GELLER BROOKE
GIAMBRONI NICOLAS
HASSAN DANA
LUCAS AUSTIN
LUE-YAT ALEX
MONTEALEGRE KEVIN
MORALES DAMIAN
MURILLO SEBASTIAN
PEREZ JOSE
ROA JOSHUA
SAEED ADDUL
SKERVIN ALEXANDER
WILLOUGHBY TAMARA
 
Team Name: Argentina Coach: Nick Marrone Practice: Monday 6:30p @ Sports Complex / Thursday 6:30 @ Tamarac Park
BHATT REHAN
CHIABRERA MARTIN
CROSSMAN RHOMEL
GERMAN D'ANGELO
HEW DAVID
INDELICATO SOPHIA
LOUIS JR RAYNALD
MARRONE NICOLAS
MEISELES MICHAEL
NICHO JACOB
ROJAS DANIEL
TELFORT SAMIA
TOROK TOMMY
 
Team Name: Hurricanes Coach: Fabio Sanchez Practice: Wednesday/Friday 7:30p
ARANSEVIA JA'NYA
BERSON MARCUS
CASAS JUAN ANGEL
CASTRO KEVIN
FRANCIS AUSTON
GARCIA ANTHONY
GIL JHON
MEJIA SANTIAGO
MORAIS IVAN
OROZCO FELIPE
POTRONY JOHNATHAN
PREXL SEBASTIAN
SANCHEZ SERGIO
 
Team Name: Real Madrid Coach: Javier Ramirez Practice: Wednesday/Friday  7:30p
DEL BARRIO SEBASTIAN
HERNANDEZ JOSHUA
JIMENEZ GIAN PABLO
JUSINO CARLOS JR
JUSINO SARAH
KEEN AALIYAH
MARIN SANTIAGO
MILLINGEN MIKYLE
RAMIREZ JONATHAN
SUGO SANTIAGO
THOMAS ETHAN
TINGHITELLA ANTHONY
WILSON SARAH
 
Team Name: Green Vipers Coach: Ricardo Valencia Practice: Tuesday/Thursday  6:30p
ALVARDO JAVIER
ANTON JULIAN
BENTON AMIEL
CASSIDY TRAVIS
GEORGE BRYCE
GONZALEZ ISAIAH
HOO SUE SHANE
LAPICOLA GIANNA
MARTINEZ BRYAN
MARULLO TROY
PARDO JUANA
RODRIGUEZ AZIEL
SAMUELS ETHAN
 

 

  ame
 
Copyright 2007-13, Tamarac Youth Soccer League