U-6 TEAMS

The following are the rosters for the teams in the U-6 division. To search for a player, use your browser's FIND option (CTRL-F) and type in the person's last name.

 

Team Name: Golden Monsters Coach: Krystina Dawson Practice: Tuesday/Thursday  6:30p  Field 3
AITKEN GIANNI
ANDERSON JACOB
BAEZ BRANDYN
MONCADA CIARA
MULLINGS MARVIN
NASIR AHMED
OLIVEIRA JONATHAN
VIGIL GIANNA
WORRELL KYLE
 
Team Name: Lions Coach: Zorka Lescano Practice: Tuesday/Thursday  6:30p  Field 2
ARIAS ANTHONY
BROWN ANDRIE
COLLINA BRIELLE
CRESPO SEBASTIAN
HERNANDEZ NATHANIEL A.
LESCANO ABRYANNA
MCKENZIE AZIAH
MENTOR JA'CORY
RICHARDS ELIJAH
 
Team Name: USA Coach: Debbie Torres Practice: Tuesday/Thursday  6:30p  Field 3
BEHRJE ARIA
DAVIDSON JALEN
FELITTI ANGELO
FISCHER EVAN
JAVIER MATTHEW
LABRIOLA JOSEPH
SHRESTHA ARVIN
TORRES BRIANNA
TORRES COVA LANDYN IVAN
 
Team Name: Team Tuff Coach: BJ Paul Practice: Monday/Wednesday  6:30p  Field 2
ARTEAGA AIDEN
BECKLES NOELLIS
BROWN LYLA
ESCOBAR NICOLAS
FRIEBOLIN YUSUF
MORGAN BROOKS
OCHOA-PEREIRA DAVID
POLANCO KEDIR
RECONCO AARON
 
Team Name: Dolphins Coach: Alwin Anderson Practice: Monday/Wednesday 6:30p Field 2
ANDERSON DANTE
ANDERSON KADEN
ATOCHA ANDRES
BOLANOS SAMEER
LAITNER JULIETTE
PARDO AARON
RAMOS ANGELIE
RUNYAN BRAYDEN
WILLIAMS AVERY  JR
 
Team Name: The Incredibles Coach: Gil Monzon Practice: Tuesday/Thursday  6:30p  Field 2
ALLEYNE CADYN
GARTRELL-GREER CAMERON
IZZO ALESSANDRO
MARCELLUS AYDEN
MEDINA GABRIEL
MONZON GIULIANA
RIVERA ISABELLA
STROCKBINE VINCENZO
THOMPSON RONALD
 
Team Name: Chili Peppers Coach: JC Lopez Practice: Tuesday/Thursday  6:30p  Field 1
ALI SIDDIG
HARWELL NATALIE
MANTILLA SANTIAGO
MARRONE LUCAS
MARTIN JAYA
McInerney EVAN
PELAEZ ANDREE
SASSANO TRISTAN
WILLIAMS KAIDEN
 
Team Name: Titans Coach: David Parra/Jonathan Leiderman Practice: Wednesday/Friday  6:30p  Field 1
ANDREW NATHAN
DAKDOUK JAWAD
DRUM RILEY
LARA ARIANA
NATION ALICIA
ORREGO SANTIAGO
PARRA JACOB
ROJAS EMMANUEL
WILLIAMS CARTER
 
Team Name: Strikers Coach: Mylton Palmer Practice: Tuesday/Thursday  6:30p  Field 1
ALBAN SANTIAGO
APONTE XAVIER
BOCEL ABIGAIL
CLAUDIO JAYDEN
CLUNIS JAXSON
GERMAIN JOSIAH
GREEN  ASHTON
GOMEZ LUKAS
MONCRIEFFE KYRA
PALMER BRYSON
 
Team Name: Tigers Coach: Alton Clayton Practice: Monday/Wednesday  6:30p  Field 1
CHARLES JEREMY
CLAYTON SARIYAH
COLANDREA MATTEO
CRAMER NINA
GADEA JAYDEN
MUNIZ ELVIS
POLI GREYSON
RAMA RYAN
WILLIAMS JR SHAWN
 

 

 
 

Sponsors


Please support our sponsors.

 
   
 
 

Shout Outs


 
  Do you have a message that you'd like the league to hear? Post a Shout Out message for only $2. Visit the concession stand to fill out the form or click here for more information.  
 
 

Important Dates


 
     
     
     
     
     
     
 
 
Copyright 2007-13, Tamarac Youth Soccer League